Oplev sælsafari med Mandøpigen i Nationalpark Vadehavet

dato

Tag med på en uforglemmelig oplevelse i Nationalpark Vadehavet med Mandøpigen. Fra fredag den 18. april til mandag den 21. april 2025 kan du deltage i en sælsafari, hvor du kommer tæt på Vadehavets rige dyreliv og unikke natur.

Mandøpigen inviterer dig med på en storslået tur ud i Nationalpark Vadehavet, hvor du kan opleve det fantastiske dyreliv, der gør området så specielt. På denne sælsafari vil der være rig mulighed for at se Vadehavets mange sæler og fugle, mens du nyder den helt særlige natur, der omgiver dig.

En oplevelse for alle

Safarien er åben for alle, uanset alder, og tilbyder en unik mulighed for at komme tæt på naturen og opleve den på en måde, som kun få får mulighed for. Turen er en fantastisk mulighed for både børn og voksne til at lære mere om dyrelivet i Vadehavet og nyde den friske luft og smukke omgivelser.

Uanset om du er naturelsker, dyreentusiast eller blot søger en spændende udendørs aktivitet, er denne sælsafari med Mandøpigen en oplevelse, du ikke vil gå glip af.

Praktisk information
Datoer og tidspunkter:
- Fredag den 18. april 2025 kl. 10:45
- Lørdag den 19. april 2025 kl. 11:15
- Søndag den 20. april 2025 kl. 12:00
- Mandag den 21. april 2025 kl. 12:45
Sted: Mandøpigen, Mandø Byvej 7, 6760 Ribe
Entré: 385 kr
Kontakt: 51254912



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut