Fantastiske tilbud: Beauvais rødkål til 12 kr. og Coca-Cola til 10 kr.

dato

Vi har gennemgået denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Ribe og fundet nogle gode tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Føtex, DagliBrugsen, Kvickly, Min Købmand, Netto og Rema 1000.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

Føtex: Beauvais Herregårdsrødkål til kun 12 kr.

Føtex tilbyder Beauvais Herregårdsrødkål på 720 g til kun 12 kr. Dette tilbud er gyldigt fra den 31. oktober til den 13. november.

DagliBrugsen: Coca-Cola eller Fanta til 10 kr. pr. flaske

DagliBrugsen har et godt tilbud på Coca-Cola eller Fanta i 150 cl flasker til kun 10 kr. pr. flaske. Tilbuddet gælder fra den 7. november til den 20. november.

Kvickly: Cheasy skyr for 22 kr.

Hos Kvickly kan du få Cheasy skyr i forskellige varianter til en pris af 22 kr. pr. kg. Tilbuddet gælder fra den 7. november til den 13. november.

Min Købmand: Gestus Samsø Kartofler til 8 kr.

Min Købmand har et tilbud på Gestus Samsø Kartofler til kun 8 kr. pr. pose. Dette tilbud gælder fra den 7. november til den 13. november 2025.

Netto: Løse bananer til 1,50 kr. pr. stk.

Netto tilbyder løse bananer til en pris af 1,50 kr. pr. stk. Tilbuddet gælder fra den 8. november til den 14. november.

Rema 1000: Haribo poser til 10 kr.

Hos Rema 1000 kan du få forskellige varianter af Haribo slikposer til kun 10 kr. pr. pose. Tilbuddet er gyldigt fra den 9. november til den 15. november.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.